www.centrum-ortodontyczne.pl Etapy leczenia

Etapy leczenia

Parę kroków do pięknego uśmiechu

Pierwsze spotkanie

Konsultacja ortodontyczna

Pierwsza konsultacja ortodontyczna to rozmowa z lekarzem i poznanie problemu. Przeprowadzenie wywiadu lekarskiego oraz wykonanie wycisków, z których powstaną modele ortodontyczne. Na ich podstawie lekarz będzie mógł się lepiej przyjrzeć Twojemu przypadkowi.

Zdjęcia fotograficzne i RTG

Jeśli Twój przypadek kwalifikuje się do leczenia ortodontycznego, to wymaga również przeprowadzenia pełnej diagnostyki. Poza spotkaniem z lekarzem i wyciskami wykonujemy także zdjęcia pantomograficzne i cefalometryczne w naszej klinice. A także zdjęcia zewnątrzustne oraz wewnątrzustne aparatem fotograficznym. Pomogą one w pełnym rozpoznaniu wady, a także posłużą za dokumentację leczenia. Wychodząc z kliniki otrzymasz naszą teczkę, zawierającą wszystkie niezbędne informacje dotyczące leczenia, by w wolnej chwili zapoznać się z odpowiedziami na nurtujące Cię pytania oraz aby znać etapy leczenia ortodontycznego.

Drugie spotkanie

Plan leczenia

Po zgromadzeniu wszelkich niezbędnych danych lekarz przeprowadza analizę modeli ortodontycznych, zdjęć oraz informacji jakie pozyskał w czasie wywiadu lekarskiego na pierwszej konsultacji. Wówczas będzie mógł przygotować Twój indywidualny harmonogram leczenia. Na spotkaniu w klinice poza planem leczenia, który przedstawi lekarz, poznasz również warunki jego rozliczenia, jakie krok po kroku omówi Twój koordynator leczenia. Następnie przyjdzie moment podpisania umowy na leczenie aparatem stałym, później zaczynamy pracę z Twoim uśmiechem!  

Trzecie spotkanie

Rozpoczęcie leczenia

Kolejna wizyta w klinice Rock Your Smile rozpocznie właściwy etap leczenia. Pierwsze działania ściśle zależne są od Twojego indywidualnego planu leczenia. Jeśli nie ma żadnych przeciwskazań lekarz może już wtedy założyć aparat ortodontyczny, dopasowując wybrane przez Ciebie kolorowe ligatury.

Kolejne spotkania

Wizyty kontrolne

Po założeniu aparatu jesteś pod stałą opieką naszej kliniki. Monitorujemy efekty i jakość postępów widując się na cyklicznych wizytach kontrolnych.

Ostatnie spotkanie

Zdjęcie aparatu

Czas na ściągnięcie aparatu i efekt końcowy. Twój hollywoodzki uśmiech wypracowany wspólnymi siłami jest gotów do pokazania. światu w pełnej okazałości.

Utrzymanie efektów

Faza retencyjna

Aby efekt leczenia nie uległ drobnym zaburzeniom, lekarz wprowadza Cię w retencyjną fazę leczenia. Utrzymanie owoców wcześniejszego aktywnego leczenia jest istotne, natomiast nie wiąże się z wysiłkiem pacjenta. Z powodu przebudowy tkanek przyzębia, stałego nacisku policzków, warg, języka czy po prostu zmian wzrostowych, zakładany jest mały aparat retencyjny. Nawet go nie poczujesz, a kontrola w czasie fazy retencyjnej ogranicza się do odwiedzania kliniki z podobną częstotliwością z jaką odwiedzasz dentystę na standardowy przegląd stomatologiczny.

JAK TO JEST ZROBIONE czyli z czego składa się aparat ortodontyczny

Zamek ortodontyczny

To jest najistotniejsza część aparatu na zęby. Zamki są przyklejane do Twoich zębów za pomocą specjalistycznego kleju i dzięki mocowaniu przenoszą siłę z łuku ortodontycznego właśnie na zęby. Mają w sobie szczelinę, w którą wkładany jest łuk. Najpopularniejsze – metalowe – aparaty złożone są z zamków z najwyższej jakości chirurgicznej stali nierdzewnej. Aparaty estetyczne mają przeźroczyste i niemal niewidoczne zamki, choć działają na tej samej zasadzie.

Ligatury elastyczne

Choć na pierwszy rzut oka ta część dodaje koloru Twojemu aparatowi, jednak nie jest to ich główna funkcja. Ligatury (małe kolorowe gumki naciągnięte na zamki) przytrzymują łuk ortodontyczny. Dzięki nim łuk nie wypada i leczenie przebiega pomyślnie. Przy okazji można je osobiście wystylizować na ulubiony kolor. Możesz zmieniać kolorystykę w trakcie wizyt. kontrolnych.

Łuk ortodontyczny

Choć brzmi to nieco odpychająco – łuk jest drutem, który napędza działanie aparatu. Drut ortodontyczny powoduje przesuwanie Twoich zębów i leczenie wady łącząc się z zamkami za pomocą ligatur. Różne są także materiały z jakich się je wykonuje. Jak przy każdym elemencie aparatu – warto upewnić się czy firma, z której korzysta Twój ortodonta zapewnia najwyższą jakość. Ma to ogromny wpływ na przebieg leczenia.

Kontakt

Centrum Ortodontyczne Rock Your Smile jest dedykowane wyłącznie ortodoncji dlatego zatrudniamy wyłącznie lekarzy specjalizujących się w ortodoncji. Dzięki temu jesteśmy w stanie skoncentrować się wyłącznie na Twoim wyjątkowym uśmiechu, oferując najwyższe standardy obsługi oraz dostęp do nowoczesnych i innowacyjnych form leczenia ortodontycznego.
Beneficjent Subwencji Finansowej udzielonej przez PFR